Folosim cookie-uri pentru a vă îmbunătăți experiența. Pentru a respecta noua directivă e-Privacy, trebuie să vă cerem consimțământul pentru a seta cookie-urile.
100 g contin:extracte gemoterapice din seva de Mesteacan,muguri de Platan,muguri de Nuc.
Contine 15% vol. alcool etilic din cereale si 40% glicerina.
Administrare
Mod de administrare:
Se administreaza cate 2 ml de 2 ori pe zi, dimineata si la pranz, inainte de mese, diluati in putina apa - cure de 1-2 luni, repetate la nevoie, realizandu-se o detoxifiere preponderant la nivel cutanat, dar si la nivel renal.
Pentru persoanele care au manifestat in ultimul an afectiuni cutanate, pentru adolescenti sau pentru persoanele a caror functie de detoxifiere cutanata trebuie stimulata, se recomanda cure de 1-2 luni (cate 2 ml de 2 ori pe zi ), cu posibilitatea de repetare la nevoie. Pentru intretinerea sanatatii pielii si mucoaselor, este suficienta o cura anuala, de o luna de zile.
Contribuie
Sustine curatarea tenului si a pielii prin actiune detoxifianta.
Pielea este cel mai mare organ de eliminare a toxinelor, sub forma transpiratiei. Pielea si mucoasele sanatoase nu lasa sa treaca agentii microbieni si virali din mediul exterior, catre mediul intern.
Actiune principala: dermoprotectoare, antiseptica, regularizanta a secretiilor pielii, sprijinind procesul natural de detoxifiere cutanata.
Preparatul are si efect: antiinfectios si cicatrizant la nivelul mucoaselor si a pielii, efecte benefice in caz de piele inelastica, lipsita de stralucire, in celulita, caderea parului si in dermatozele de data recenta.